wersja mobilna
Online: 507 Sobota, 2018.04.21

Biznes

W Polsce auta elektryczne oddalają się wraz z horyzontem

czwartek, 10 sierpnia 2017 12:33

Polska jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej, w których nie ma systemu zachęt do kupowania aut ekologicznych. Rozwoju elektromobilności nie wspierają także Litwa, Estonia, Malta oraz Chorwacja. Niemniej na przykładzie Norwegii widać, że aby elektryczne samochody mogły zwiększać swój udział w rynku potrzebne jest kompleksowe wsparcie dla e-motoryzacji, albo chociaż obniżone podatki dla nabywców takich samochodów.

Jak pokazuje doświadczenie, wówczas sprzedaż liczona jest nawet w tysiącach sztuk. Tymczasem w pierwszej połowie 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce wprawdzie wzrosła o ponad 190% rok do roku, ale w liczbach bezwzględnych oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku Polacy kupili jedynie 155 takich pojazdów.

Co więcej, Polska znalazła się w grupie siedmiu krajów, które nie są w stanie nadążyć z budową koniecznej infrastruktury, między innymi do ładowania elektrycznych pojazdów, co stawia znak zapytania nad szumnie zapowiadanym programem rozwoju elektromobilności z milionem aut EV.

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 19:58

Chinese e-commerce firm Alibaba Group Holding Ltd has acquired Chinese chip maker Hangzhou C-SKY Microsystems to underpin its cloud-based “internet of things” business, an Alibaba spokeswoman said on Friday. “Alibaba aims to empower different industries through our cloud-based IoT solutions, in which chips play a significant role. The acquisition of Hangzhou C-SKY Microsystems, a leading Chinese supplier of embedded CPU cores, underlines our commitment to driving the development of the chip industry,” the spokeswoman said in a statement, referring to central processing units.

więcej na: www.reuters.com